Yazın son demlerini yaşadığımız şu günlerde yavaş yavaş güneşin yön değiştirmesini, ağaçların yapraklarındaki değişimi, rüzgarla dans ederek süzülüşlerini gözlemlemeye başladı, tarih de doğa da kaçınılmaz değişikliğin eşiğinde olduğumuzu gösteriyor bize.

Peki bu sonbahar bize nasıl yenilikler getiriyor, modacılar 2018/2019 sonbahar kış sezonu için neler hazırladı, dünya modasının pusulası hangi yönü gösteriyor bir göz atalım.

Ekoseler ve Ara Renkler

Dünyanın önde gelen tasarımcılarının sezona bakışları kışa hazırlık niteliğindeki ekose desenler ve ara tonlardan yana. Tasarımcılar biraz daha oversize formları vurgularken rahatsız edici sıkı kıyafetlerden kurtulmanın tam zamanı.

Burbberry’nin 2018/2019 sonbahar-kış sezonu için hazırladığı koleksiyondan alışılagelmişin dışında desenler ve canlı renkler kullandığını görüyoruz, klasik ekose deseninin ya aksesuarlarda, ya ayakkabılarda ya da çantalarda kullanıldığını görüyoruz. Pop-art renkler ve desenlerle hazırlanmış bu koleksiyon daha dinamik ve renkli bir sonbahar sunuyor bizlere.

CHANEL 2018/2019 Sonbahar-Kış koleksiyonunda dikkat çeken detay klasik formlara uygulanan küçük modern dokunuşlar, koleksiyonda tüvit kumaşın geleneksel tarzına sadık kalınsa da günümüze adapte olmasını sağlayan çantalar, kısalan etek boyları, kumaşa eklenmiş gold ve gümüş ışıltılar. Renkler gri, füme, haki gibi soğuk kış renklerine yumuşak geçişler yapmasını sağlayan ara renklerden oluşuyor.

Sararan Yaprak Renkleri

FENDI 2018/2019 Sonbahar-Kış koleksiyonunda öne çıkan renkler bej ve toprak tonları, bu yumuşak tonlar sıcak ve romantik bir sonbahar vaat ediyor. Formlara baktığımızda spor sweatshirt’lerle kombinlenmiş mini ve midi etekler, yüksek bel pantolonlar, romantik ipek bluzlar ve en radikal dokunuş yine soft renklerde kovboy çizmelerini ve botlarını görüyoruz.

GUCCI Erken Sonbahar koleksiyonunda 70’ler rüzgarı tüm renkleri ile karşımıza çıkıyor, bohem stili tüm ihtişamı ile yansıtan bu koleksiyonda renkler, desenler, Hippy döneminin çok renkli atmosferini günümüze taşımış. Formların sadeliği, renklerin ve desenlerin nostaljik etkisi ile harmanlanmış, özgür ruhlar için ilham kaynağı olacak. Geçmişten gelen bu güçlü rüzgar alışılagelmiş trendlere meydan okumayı seven stil sahibi kadınları peşinden sürükleyecek.

Sonbahar stilinizi oluştururken ilham alabileceğiniz dünyaca ünlü markaların önerilerine kulak verin, sizde kendinize ve stilinize uygun birkaç yeni parça edinin, yeni sezonun trendlerini siz belirleyin.

Leave a comment

modanmani.com © . Tüm Hakları Saklıdır.