Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen New York Moda Haftasında önümüzdeki sonbahar-kış sezonu trend olan saç stillerini görme şansını  verdi bize.

Birçok tasarımcı koleksiyonu doğrultusunda sıra dışı saç stilleri kullansa da uyarlanabilir olanlardan birkaç örnek derledik, saçınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız size birkaç fikir verebiliriz.

Bob Saç Kesimi

Yaklaşık 2 sezondur neredeyse tüm ünlülerde gördüğümüz Bob kesim yine oldukça revaçta, bu kesim hem çok modern hem çok bohem hem çok romantik bir hal alabildiği için aslında oldukça kullanışlı. Farklı boyları ve farklı versiyonları var, bu kesimde tek kural katlı kesim gibi salkım saçak uçlar yerine düz bir çizgi şeklinde kesilmiş uçlar, kesim itibarı ile bu saç stili çok daha bakımlı görünüyor.

Katlı Kesim Dağınık Saçlar

Bu stil biraz daha teenage kesim tarından tercih ediliyor, daha asi ve umursamaz bir tavrı ve etkisi var. Sağlıklı ve uzun saçlara sahipseniz uçlarını biraz kat vererek şekillendirebilir ve hafif bir köpük ya da durulanmayan saç kremleri ile bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Çılgın Örgüler

1,2 Yıl öncesine kadar sadece ilkokul öğrencilerinde gördüğümüz saç örgüleri artık birçok farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Sizde kuralların dışına çıkmak isterseniz tarzınıza ve saçınıza uygun bir örgü deneyebilirsiniz.

Perçem

70’lerden gelen romantik bir detay, özellikle daha düz ya da hafif dalgalı saçlarda oldukça etkili bir fark yaratabilir. Yüzünüzün şekline ve saç türünüze göre seçilecek doğru perçem şekli görünüşünüzde büyük bir fark yaratabilir, saçlarınız perçem için uygunsa düşünebilirsiniz. Saçlarınızın uzunluğundan vazgeçemiyorsunuz ama farklı bir şeyler de denemek istiyorsanız bu konuda yapılacak doğru şey uzman bir kuaför bulup perçemle görüntünüzde istediğiniz farkı yaratmak.

Toka

2019 Saç stillerinde dikkat çeken  bir diğer detay da saç tokaları, bildiğimiz tel tokaların geliştirilmiş modelleri ile saçlarınızı hem şekillendirebilir hem de havalı bir aksesuar kullanmış olursunuz.

 

Leave a comment

modanmani.com © . Tüm Hakları Saklıdır.